Autora hetriku Mesanovic trochu trápi, že je v lige náhradník

Útočník Muris Mesanovic si v osemfinále domáceho pohára proti Litoměřicku pripísal medzi 11. a 20. minútou premiérový hetrik medzi dospelými a nasmeroval Slaviu k drvivej výhre 7: 0. Bosniansky kanonier bol za góly rád, ale pripustil, že ho trochu trápi role náhradníka a striedajúceho hráča v ligových zápasoch, v ktorých dostáva na hrote prednosť Milan Škoda.

“V mládeži som dal hetrik veľakrát, ale v dospelých je to asi môj prvý. Som rád, keď sa trafím, to je jasné.Ale proste niekedy nehrám a nie som s tým určite spokojný, pretože každý hráč chce hrať, “ povedal novinárom Mesanovic.

Bosniansky útočník je s piatimi gólmi najlepším slávistickým strelcom v lige, hoci v základnej zostave hral v tejto sezóne najvyššej súťaže len raz. “Určite to pre mňa nie je príjemné, nie som na to zvyknutý, ale taký je život. Ja makám a snažím sa trénerovi stále ukázať, že na to mám, a keď to bude stačiť, budem spokojný, “ doplnil Mesanovic.

Proti Litoměřicku stihol hetrik v priebehu desiatich minút. ” Myslím, že som dostal krásne balóny.Prvý gól center z pravej strany, druhý bol trochu so šťastím a ten tretí center, nabehol som si a trafil som to, “ konštatoval Mesanovic.

Proti Litoměřicku nastúpili len dvaja hráči zo základnej zostavy z posledného ligového duelu so Slováckom. “Ja tvrdil aj predtým, že je tu veľa kvalitný káder, každý hráč má na to, aby kdekoľvek v Česku hral. Teraz je to v Slavii takto a každý sa snaží ukázať trénerovi, že na to má, “ uviedol dvadsaťšesťročný Mesanovic.

Jeho včerajší výkon pochválil aj tréner Jaroslav Šilhavý. ” Že vie dávať góly, to vieme. Dneska to predviedol. My nemáme žiadne náhradníkov, sú to hráči, ktorí sú jednoducho pripravení do zápasu a sedí na lavičke. Určite to nie je náhradník, hoci treba nenastupuje od začiatku.Ale čo nie je, môže byť, “ vyhlásil Šilhavý.

Slavia v deviatich súťažných zápasoch pod novým koučom neprehrala a posledných osem vyhrala. ” Keď prišiel tréner, začalo sa nám dariť. Tím je teraz uvoľnenejší a dúfam, že to natiahneme do najdlhšie. Snažíme sa byť stále koncentrovaní a nechceme potknutie, “ uviedol Mesanovic.