Baroš si po siedmich rokoch zahrá skupinu EL, navyše ako kapitán

Útočník Milan Baroš si dnes po siedmich rokoch zahrá v základnej skupine európskych pohárov. Zápas Európskej ligy v Baku proti Karabachu pre neho bude o to zaujímavejšie, že do neho povedie libereckej futbalistu ako kapitán miesto zraneného Lukáša Pokorného.

“Samozrejme sa strašne veľmi teším, pretože Európa je vždy špecifická. ja ju hral naposledy v Turecku za Galatasaray Istanbul, už je to pár rokov. Som rád, že sa nám s Libercom podarilo v lete postúpiť do skupiny. Máme pred sebou krásne zápasy a zajtra to začína.Celý mančaft sa tešíme, “ povedal Baroš na predzápasové tlačovej konferencii v Baku.

O tridsaťštyriročného bývalého útočníka Liverpoolu a druhého najlepšieho strelca českej reprezentačnej histórie bol medzi azerbajdžanskými novinármi veľký záujem. Jeden z nich sa Baroša opýtal, či už nie je na skupinu európskych pohárov príliš starý.

“Tak žiadny mladík nie som,” rozosmial sa Baroš. “Je mi za mesiac 35 rokov. Ale cítim sa dobre, zdravotne som v poriadku. To je pre mňa hlavné, aby som mohol trénovať a byť na ihrisku na 100 percent.Samozrejme okolo mňa sú mladší hráči o desať aj dvanásť rokov, ale zatiaľ sa cítim v pohode, “ dodala letná posila Liberca z Mladej Boleslavi.

Baroš bude mať proti Karabachu kapitánsku pásku, ktorú prevezme miesto zraneného stopéra Pokorného. “Určite strata to je, poky odohral s Hovorka dobrá zápasu a boli na seba zvyknutí. Ale futbal jednoducho toto prináša. Vypadol poky a ja dúfam, že bude čoskoro späť, “ povedal Baroš.

” Sú tam ďalší chlapci, ktorí budú nachystané ho zastúpiť. Prichádza pre nich šanca, aby ju chytili, odohrali dobré stretnutie a treba pomohli trénerovi, aby mal ľahšie rozhodovanie, koho potom postaviť, “ dodal Baroš.

Tiež Karabachu vypadol zranený stopér Badavi Husejnova, ktorý hral v nedávnom dueli 3.predkola Ligy majstrov proti Plzni, v ktorom Plzeň šťastne postúpili po remízach 0: 0 doma a 1: 1 vonku. “Videli sme zostrihy zápasov Karabachu proti Plzni a ešte v domácej lige. Myslím, že nie je tak podstatné, kto u nich hrá, pretože majú zažitý systém. Ak vypadol jeden obranca, bude to podobné ako u nás. Nastúpi ďalšie kvalitné hráč , ktorý ho bude chcieť nahradiť. My sa musíme sústrediť na náš výkon a hrať, ako sme si dnes povedali na videu. Ak toto splníme, máme šancu tu uspieť, “ uviedol Baroš.