Budúcnosť austrálskeho tenisu: kde teraz pre svoje tri najjasnejšie nádeje?

Po prvýkrát, čo Lleyton Hewitt, Pat Rafter, Jelena Dokic a Mark Philippoussis boli v ich pomp, nie je žiadny nedostatok austrálskych tenisových talentov.

Bernard Tomic porazil Andy Murray v pondelok večer, bez domáceho hráča schopného dosiahnuť štvrťfinále buď remíza, ale tam bol dosť talentu na výstave v priebehu minulého týždňa, alebo tak naznačiť vzrušujúce budúcnosť pre hru dole . Otázkou 64 000 dolárov, ktorá zostáva nezodpovedaná, je však to, či sa tento sľub môže zmeniť na niečo konkrétnejšie. Hudba sa zastaví pre Nicka Kyrgia v Australian Open, strata Tomášovi Berdyhovi. Prečítajte si viac

Pokiaľ ide o surový talent, na vrchole hromady stojí Nick Kyrgios.Len málo ľudí pochybuje o tom, že Kyrgios je najtalentovanejším hráčom Austrálie, vrátane samotného muža, ale jeho temperament je samozrejme aj podozrivý. Tento aspekt sa dostal do ostrého dôrazu počas jeho troch nedávnych výletov v Melbourne Parku, Sa stalo neustálym a neľútostným zameraním na svoje správanie, no mnohí ľudia skôr zabúdajú na zápasy Rogera Federera so svojou náladou ako mladší, skôr ako sa naučil šetriť energiu tým, že sa zotavuje vo svojich emóciách.

To neznamená, že Kyrgios sa niekedy porovná s švajčiarskym majstrom, no okrem Federera zostáva Kyrgios jediným mužským teenagerom, ktorý za posledných 15 rokov dosiahol dva štvrťfinále.

On je protiklad nedávno odišiel do dôchodku Hewitt, brúska, ktorý bojoval za každý bod počas jeho 18-ročnej kariéry.Hewittov nedostatok zbraní mu sťažil, aby v druhej polovici svojej kariéry vybojoval údery, ale Kyrgios má zbrane. Má skvelé zrýchlenie vďaka svojim službám a prudkej forehande, potenciálne jednej z najlepších v hre.

Napriek tomu neexistujú žiadne záruky, že by kedykoľvek dosiahol viac ako, povedzme, Gael Monfils, ktorý sa kĺže po gumových končatinách, P>

Konečný bod, ktorý Kyrgios zahral v treťom kole, Tomáš Berdych, odhalil veľa o svojom prístupe k hre. Na konci štvrtého setu a 15-40 sa pokúsil streliť druhý strelec do stredu, skôr než kopať slúchadlo do hry a bojovať proti tomu.Tento zápas nebol v žiadnom prípade stratený a výsledná dvojitá chyba bola nedisciplinovaný spôsob, ako opustiť hlavný turnaj. Jeho tímový kolega Hopman Cup, Daria Gavrilova, bol prekvapivým balíčkom turnaja, Vylúčenie šiestej semennej Petry Kvitovej a nechať zlatú príležitosť skĺznuť do finále ôsmej trojice v porážke Carly Suarez Navarro. Keď sa prach nakoniec ustáli, štvrtý výlet v šiestom turnaji Grand Slam nebude mať pre Gavrilovu taký veľký zásah.

Ako dobré môže byť “Dasha”? Je tu veľa čo sa jej páčiť. Je to teriér. Jej pokrytie dvorom je vynikajúce a dáva veľa špičiek na oboch úbočiach, čo jej robí nepríjemného súpera, hlavne na tvrdých súdách. Ale môže sa dostať veľmi tesne, čo spôsobí, že ju rám gule na životne dôležité body.Nebolo to celkom lacné proti Kvitovej alebo Kristine Mladenovičovej, ale rozhodne to bolo v konečnom zápase proti Suarezovi Navarrovi. Ako Sam Stosur bolestne objavil, akonáhle súperia cítia schopnosť seba-zničiť, nikdy neveria, že sú mimo zápas.

Ako Kyrgios, Gavrilova trávi veľa času spaľovaním zbytočnej energie Súd. Môže to byť unavené sledovať ju medzi bodmi. Svoju krabičku očakáva príliš často. Akonáhle je hráč na súde, nie je to veľa, čo by ich tréner mohol (alebo mal) robiť a pri čítaní mantras mid-match nie je ilegálny, takáto múdrosť by mala byť vložená do hráča v čase, keď idú na ihrisko. Gavrilova sa ospravedlňuje za on-court správanie na Australian Open Prečítajte si viac

Replikovanie tohto výsledku v niektorej z slams v roku 2016 nebude jednoduché.Vzhľadom na to, že Gavrilovu hru je zjavná hore, je možné získať top 20, ale ak chce konkurovať hlboko do druhého týždňa slamu, musí sa naučiť držať svoje emócie pod kontrolou. Na rozdiel od Kyrgia to je niečo, čo sa zdá, že teraz chápe. Bernard Tomic je on-súd správania je výrazne lepšie ako jeho dvaja mladší krajania, dávať trochu preč oponentov. Napriek tomu, že Andy Murray bol nad svojou triedou vo štvrtom kole stretnutia, Tomic sa teraz naučil získať prvých 16 bodov a ako môže otvoriť remízu v hlavnom turnaji.

Je veľa Ako Tomic ako hráč.Je to jeden z najplodnejších loptičiek na okruhu, rozširuje ihrisko na podanie a rýchlo mení loptičku – ako Gilles Simon urobil v piatich stratách Novakovi Djokovičovi – všetko ho robí frustrujúce. / P>

On tiež používa jeho plátky backhand na veľký účinok. Rovnako dôležitý je dôraz na silu v dnešnej hre, má rovnako dôležitú obrannú hru. Podobne ako Djokovič a Murray môžu brániť rovnako ako môžu útočiť. Murrayova demolácia silového hackera Sam Grotha v druhom kole, najmä váženie jeho lalokov, bola vecou krásy. Najväčšou prekážkou, ktorú Tomic prekonal, je jeho slabé pokrytie dvormi. Zatiaľ čo jeho 195-centimetrový rám mu dáva dobrý dosah, jeho pohyby vedľa seba a jeho neschopnosť sledovať dobre skryté výstrely zostávajú obavy.Jeho rozsah pohybu sa stále zlepšuje, keďže pred dvoma rokmi prekonal operáciu bedrového kĺbu. Koľko to môže zlepšiť zostáva veľká otázka.

V nasledujúcich 18-24 mesiacoch sa päť najlepších hráčov v mužskej hre konečne začne roztrieštiť. Ak Tomic môže v tomto období zostať bez zranenia a dokáže udržať off-court dramy na minimum, bude to austrálsky hráč, ktorý bude najlepšie umiestnený, aby využil tento úvod.