Jihlava bude proti Mladej Boleslavi usilovať o prvú výhru

Hráči Jihlavy ako jediní v tejto sezóne prvej ligy ešte nepoznali radosť z víťazstva a zlomiť sa to pokúsi v piatkovej predohrávke 13. kola doma proti Mladej Boleslavi. Ich súper však má tiež čo naprávať, pretože v posledných dvoch zápasoch na svojom ihrisku stratil body a prišiel tak o prvé miesto v tabuľke.

“Po dvoch nevydarených domácich zápasoch potrebujeme teraz vyhrať na súperovom ihrisku, kde nás však nečaká ľahký zápas, “ povedal mladoboleslavský tréner Leoš Kalvoda. “Podarí sa nám, len keď sa vyvarujeme individuálnych chýb z posledných zápasov. A tiež s prístupom a maximálnym sústredením bez štipky podcenenie,” dodal.

Mladá Boleslav najprv remizovala 3: 3 s Brnom a v minulom kole prehrala 1: 2 sa Zlínom.To bola jediná porážka Středočechy za posledných deväť kôl. Išlo však už o tretiu stratu na domácej pôde, kde má Mladá Boleslav zo siedmich zápasov 13 bodov. Rovnaký počet získala v piatich zápasoch na ihriskách súperov, keď pri výjazdoch štyrikrát vyhrala a raz remizovala.

“Darí sa nám viac vonku ako doma, kde nevyužívame toľko silného domáceho prostredia. O to viac potrebujeme bodovať v Jihlave, “ povedal stredopoliar Tomáš Přikryl. “Viem, že Jihlava zatiaľ nevyhrala, tak sa určite bude chcieť vytiahnuť. Nebude to nič ľahkého, ale nič iné ako víťazstvo neberieme,” upozornil.

Jihlava má na konte šesť remíz a šesť prehier a so siedmimi vstrelenými góly druhú najhoršiu ofenzívu súťaže.V štyroch zo šiestich zápasov pod trénerom Michalom Bílkom uhrali remízu 1: 1 a bývalý reprezentačný kouč verí, že teraz sa už jeho zverenci dočkajú plného bodového zisku.

“V našej situácii máme jediný cieľ, ktorým je prvý ligové víťazstvo, “ vyhlásil Bílek. “V poslednom ligovom kole v Brne sme sa prezentovali veľmi dobrým výkonom. Verím, že na toto stretnutie nadviažeme a proti kvalitnému súperovi uspejeme. Náš výkon sa musí opäť oprieť o veľké odhodlanie a bojovnosť,” povedal.

Uvedomuje si, že na ihrisku sa musí jeho tím snažiť zahustiť stred poľa a nenechať hrať hviezdu hostí Marka Matějovského. “Najväčšia sila boleslavských futbalistov je v ofenzíve, výraznou posilou je Matějovský.Dokáže dať hre nášho súpera myšlienku a spoluhráčom pripraviť strelecké príležitosti, “ varoval Bílek.

Piatkové stretnutie v Jihlave začne o 18:00.