Karel Rada chystá futbalistky na ME do 17 rokov v Česku: Ženský futbal ide hore

Prvá polovica mája bude v Česku patriť ženskému futbalu, v Plzni totiž odštartuje majstrovstvá Európy futbalistiek do 17 rokov. Domáci tím povedie bývalý reprezentant Karel Rada. “Vďaka usporiadanie ME sa pohol ženský futbal dopredu,” tvrdil štyridsaťpäťročný tréner.

Patrónka turnaja, ministerka školstva, mládeže a telovýchovy Kateřina Valachová, položila pred Radu a jeho tím veľká úloha. “Tréner už vie, že máme vysoké ciele.Nielen vyhrať šampionát, ale tiež zamerať na kolektívne ženské športy väčšiu pozornosť fanúšikov, “usmiala sa.

Podobne to vidí prezidentka českého ženského futbalu Dagmar Damková. “Ako sa hovorí, nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa, tak by sme teraz mohli povedať, že je dôležité vyhrať…Ale sme samozrejme realisti. Verím, že naplníme štadióny a privedieme k futbalu veľa nových dievčat, “povedala.

” Tak úlohy sme dostali, “reagoval pohotovo Karel Rada. “Beriem ako obrovský úspech, ak sa nám podarí postúpiť zo skupiny. Máme nabitý program.Je dôležité, aby sme mali tím zdravotne v poriadku, pretože tu základňu ešte nemáme dostatočne širokú, “dodal tréner slovenského výberu.

Kapitánka slovenského tímu Andrea Stašková sa veľkých výziev nebojí. “Je to len o nás. Nechceme sa len zúčastniť, budeme bojovať o dobrý výsledok. Snáď sa nám to podarí, “vyzvala.

Inak si všetci, ktorí sa na ME v Česku podieľajú, pochvaľovali rast ženského futbalu. “Futbal žien má veľkú budúcnosť, zosilnili sme a verím, že ME bude príležitosť nielen pre fanúšikov, ale aj pre ďalšie hráčky. Navštívila som niekoľko zápasov žien a bola som nadšená. Zdá sa mi, že dievčatá bojujú ako levica a sú aj menej na trávniku, modelovať.Držím im päste, “tvrdila Valachová.

” Som strašne rada, že sa nám podarilo dostať ME do Česka. Je to obrovský úspech a verím, že to bude štartová čiara pre rozvoj ženského futbalu. Ukážeme, že futbal nie je len o mužoch, ale aj o ženách. Možno sa raz dočkáme toho, že budeme organizovať finále Ligy majstrov žien, ME žien…”zasnila sa Damková.