Kuku nadchol výkon reprezentácie pod koučom Jarolímom

Vicemajster Európy z roku 1996 Pavel Kuka je nadšený z toho, akým herným prejavom sa prezentovala česká reprezentácia v prvých zápasoch pod trénerom Karlom Jarolímom. Aj keď stretnutie so Severným Írskom nevyšlo výsledkovo, bývalý reprezentačný útočník ocenil, s akým nasadením český tím hral.

“Výkony boli pre mňa veľmi pozitívne. Cítil som z chalanov obrovskú chuť. Musia sa nastaviť správna cesta a filozofie. a to je táto s mladými a perspektívnymi hráčmi, ktorí chcú pracovať a odovzdať na ihrisku všetko. aj keď sa proti Severným Írom nepodarilo dať gól, tak vôľa tam bola vidieť, “ povedal Kuka novinárom na otvorenie výstavy Zlaté časy futbalu.

“tak, ako za to teraz chlapci vzali, tak si myslím, že zlaté časy môžu zase čoskoro prísť.Tím sa dáva ešte len dohromady a tí rozdiel a nadstavbu hráči ešte len prídu. Je to rovnaké ako za mňa na Euro v Anglicku, kde Nedvěd ešte nebol Nedvědom a Šmicer Šmicer. Musíme mať teraz obrovskú trpezlivosť, aj keby sme tvorbe úspešného tímu mali dva roky obetovať, “ mieni bývalý hráč Slavie, Kaiserslauterne, Norimbergu a Stuttgarte.

Po nevydarenom majstrovstvách Európy ho zmena prejavu českého tímu prekvapila. “Úprimne hovorím, že som to nečakal. Bolo ale vidieť, že je to iný futbal. Bolo tam niečo, čo ma presviedča, že je to na dobrej ceste.Detaily nechám na rozbor odborníkom, ale z pozície fanúšika a bývalého hráča sa mi to páčilo, “ povedal štyridsaťosemročný Kuka.

Bezgólovú remízu so Severným Írskom priniesla podľa neho len absencia určité nadstavby. “Ale tá tam ani nemohla byť, pretože noví Nedvědová, Rosičtí a Poborští ešte len prídu s počtom odohraných ťažkých zápasov. Podobné duely ako so Severným Írskom je potrebné zlomiť určitú kvalitou, ktorú v sebe hráči ešte len objavujú.Ale keď sa pozrieme napríklad na utorňajšie stretnutie dvadsaťjednotky s Belgickom, ktoré ma úplne oslepilo, čo sa týka herného poňatie a individuálnych výkonov, tak máme pred sebou roky krásne práce, z ktorej môže vyústiť tím, ako bol napríklad ten z roku 2004, “ uviedol Kuka.

Verí, že k tomu pomôže aj tréner Jarolím, ktorého dobre pozná zo spoločného pôsobenia v Slavii. “Súčasná reprezentácia sa mi páči a len dúfam, že nastavený štandard bude pokračovať ďalej a nároky na hráča budú stále vyššie a vyššie. To Karel Jarolím vie, spoznal som to na vlastnej koži.V tom som úplne pokojný, “ dodal.

Českému tímu dokonca veria aj pre budúci kvalifikačný zápas, ktorý sa hrá v októbri v Nemecku proti úradujúcim majstrom sveta. ” Chlapci tam nemajú čo stratiť a môžu len prekvapiť. A prekvapenie zažíva európsky futbal veľa. Nemám obavy o to, že by sme sa mali niečoho báť. Rešpekt tam byť musí, ale nie strach. Aj my máme dostatok kvality, “ veria Kuka.