Najhoršie jesenné zápas, hromžil Pivarník po prehre s Astrou

Za najhorší jesenné zápas označil tréner Roman Pivarník štvrtkovej prehru futbalistov Plzne 1: 2 s Astrou Giurgiu v treťom kole skupiny Európskej ligy. Jeho zverenci sa vraj predvedenou hrou vrátili na začiatok sezóny, kedy sa im herni nedarilo. Veľa sa podľa kouča prejavila absencia kapitána Romana Hubníka.

“Odohrali sme zlý zápas. Možno najhoršie na jeseň. Zaostávali sme vo všetkom. Pre mňa je to trochu nepochopiteľné,” vyhlásil Pivarník na pozápasovej tlačovej konferencii. “Chýbala nám fotbalovost aj taktická vyspelosť. Mali sme dlhé ihrisko, boli sme ďaleko od hráčov a chýbal nám aj dôraz a agresivita. To ma veľa mrzí. Naša prehra je zaslúžená,” dodal.

Najväčší problém bol podľa neho v obrane.Krajné obrancovia Radim Mäsiar a David Limberský málo podporovali útok, Limberský a Ján Baránek navyše veľmi zlú rozohrávkou založili obaja góly súpera. Baránek a Lukáš Hejda potom mali veľké problémy s útočníkom Denisom Alibecem.

“V obrane som vnímal obrovský problém, pretože sme sa vrátili zase späť na začiatok sezóny,” pripomenul úvod ročníka, kedy mala Plzeň obdobné problémy. “Bohužiaľ nám vypadol Hubník a absencia Romana sa prejavila.Na defenzívu má obrovský vplyv, s ním by sme nemali problémy, ktoré sme tam mali, “ veria Pivarník.

Baranka zápas príliš nevyšiel, ale tréner Plzne pre neho mal pochopenie. ” Bary je tiež výborný stopér, ale je zložité po operácii menisku hneď naskočiť do takého zápasu, “ konštatoval Pivarník, ktorý však pre chybné rozohrávky Baranka a Limberského pochopenie nemal.

” Bola to improvizácie a nezodpovednosť niektorých hráčov.


Rozohrávkou do stredu ihriska, kedy sme roztiahnutie, urobíme také chyby. Potom samozrejme dostaneme góly, “
mrzelo Pivarník.

Ľutoval aj toho, že Západočeský tím neplnil pokyny ani smerom do ofenzívy. ” Súper je agresívny, hrá rýchlo a my to robíme naopak. Vieme, ako to máme robiť, ale nebolo to tam.Vedeli sme, že budeme musieť hrať viac cez stred ihriska, ale nehrali sme tak, aj keď strany boli zatvorené, “ hodnotil plzeňský kouč.

Český majster je tak v skupine E až na poslednom mieste s dvoma bodmi a na druhú Austrii Viedeň stráca tri body. Nutne tak potrebuje za dva týždne vyhrať v Rumunsku, aby udržal reálnu nádej na postup.

“Situácia je pre nás samozrejme zložitá. Súperi nám odskakujú, ale je to stále hrateľné. Musíme ale vo výkone veľa pridať, ak chceme myslieť na postup, “ upozornil štyridsaťdeväťročný rodák z Piešťan.

Prehra je pre Plzeň o to nepríjemnejšie, že už v nedeľu v lige privíta najväčšieho rivala v boji o titul Spartu Praha. “Musíme na prehru s Astrou hneď zabudnúť.Nie je ani čo analyzovať, pretože to bolo tak zlé, že sa k tomu nemá zmysel vracať, “ upozornil Pivarník.

” Verím, že to bol len blbé deň, že sa hráči z toho otriasť a v nedeľu podáme úplne iný výkon a že o to zodpovednejšie k zápasu pristúpia. Taký je šport, v tenise tiež vyradíte jedničku a v ďalšom kole vypadnete so svetovou stovkou. Dôležité ale bude, aby bol Roman Hubník zdravý a v nedeľu mohol hrať, “ dodal tréner.

Popísané produkty, ktoré si kúpite v obchode: detský nábytok