Novým titulárnym sponzorom ligy je ePojisteni.cz

Liga v piatok začne pod novým názvom ePojisteni.cz liga. Titulárnym partnerom sa stal internetový vyhľadávač poistenia, ktorý nahradil po dvoch rokoch v názve lotériová spoločnosť Synot. Nepotvrdilo sa tak, že by najvyšší česká súťaž prvýkrát po 19 rokoch začala bez sponzora v názve.

Zmluva je uzavretá na dva roky. “Detailné informácie okolo financií nezverejňujeme. Je to však v intenciách predchádzajúcich kontraktov,” povedal na tlačovej konferencii predseda Ligové futbalovej asociácie Dušan Sloboda. Spoločnosť Synot údajne dávala ročne do ligy 60 miliónov korún.

ePojisteni.cz je tretí firmou, ktorej meno liga nesie.Od roku 1997 do roku 2014 bol titulárnym partnerom pivovar Gambrinus, posledné dve sezóny potom spoločnosť Synot, ktorá sa rozhodla spoluprácu predčasne ukončiť kvôli vyššiemu zdaneniu hazardu.

Ešte na začiatku júna predseda Futbalovej asociácie ČR Miroslav Pelt povedal, že to vyzerá, že sponzorom ligy bude čínska firma. “Rokovania s čínskym partnerom pokračujú, ale tu bola konkrétna a lukratívne ponuka. My sme cítili, že ePojisteni.cz je tá správna a transparentné firma, ktorú nebude nikto spochybňovať,” povedal Pelt.

“je to čisto česká spoločnosť. Najväčší predajca povinného ručenia. Takže je to silná firma, ktorá navyše ešte rastie. Ako hovorí môj syn, keď to má na začiatku e, tak je to internet a to je dobré.Verím, že sme získali firmu, ktorá pomôže zvýšiť dôveryhodnosť ligy. Cítim, že majú chuť sa na rozvoji slovenského futbalu podieľať, “ dodal Pelt.

Spoločnosť ePojisteni.cz patrí do holdingu NetBrokers rovnako ako servery Uspory.cz, Tarifomat.cz, Cenyenergie.cz, eSpoluprace.cz či Slevin.cz. Ide o najväčšieho poskytovateľa online poistenia.

“V roku 2008 sme založili spoločnosť s cieľom férovo porovnávať poistné ponuky. Naše služby využilo cez tri milióny užívateľov. V dnešnej dobe šetríme 500 tisícom klientov, s ktorými sme uzavreli zmluvy vo výške dvoch miliárd korún.V rámci holdingu zamestnávame 400 ľudí a na českom internete sme jeden z najväčších rýdzo slovenských subjektov, “ povedal riaditeľ spoločnosti Dušan Šenkypl.

K vstupu do futbalu ho presvedčilo osamostatnenie profesionálnych súťaží od FAČR. “Prvá aktivita bola z našej strany. Rastieme, sme stále viac vidieť, ale riešili sme, ako to ešte viac posunúť. Základňa futbalu je pre nás veľmi zaujímavá a samostatnosť ligy bola pre nás impulzom. Prišlo nám, že je to správny čas na to ponúknuť pomoc ako subjekt, ktorý si zakladá na transparentnosti a ktorý nemá väzby na veľké firmy, “ vysvetlil.

ePojisteni.cz sa však chce sústrediť aj na podporu mládežníckeho futbalu a je pripravené ponúkať svoje služby aj samotným futbalistom, aby nepřepláceli poistky.