Pivarník potešil výkon tímu: Pre ľudí to bol krásny zápas

Trénera Plzne Roman Pivarník potešilo, že jeho zverenci si aj napriek vyradeniu z Európskej ligy napravili reputáciu výhrou 3: 2 nad austria Viedeň, hoci hrali dlhé oslabenie. Výkon tímu v pozliepané zostave označil za fantastický a verí, že to hráča ešte povzbudí do zimnej prípravy, ktorá má Plzeň nasmerovať za obhajobou titulu.

“Musím zložiť klobúk klobúk pred hráčmi. Urobili sme zápas veľa zaujímavým a krásnym pre ľudí a nakoniec sme si splnili náš cieľ, “ radoval sa Pivarník. “Zápas nám ukázal, čo mi je už dlho jasné, že mužstvo má obrovskú vnútornú silu. Teší ma, že aj v oslabení sme k výhre došli aktívnou hrou.Podali sme fantastický výkon, boli sme silní dopredu, “ konštatoval.

Pritom Plzeň mala už pred zápasom veľké problémy so skladaním obrany, z ktorej vypadli Hubník, Limberský aj Matějů. Hneď traja hráči tak hrali na iných postoch, navyše jediný stopér Hejda čoskoro dostal červenú kartu a zatiahnuť sa namiesto neho musel stredopoliar Jakub Hromada.

“Kuba na tom poste nikdy nehral, ​​ale zvládol to veľmi dobre. Premýšľali sme, či by tam mohol zaskočiť niekto z útočníkov, ale nie sú na to zvyknutí. Navyše pre Kubův rozvoj je dobre, že to dokázal zvládnuť, “ povedal Pivarník.

” Štvrtý zápas po sebe sme mali komplikácie s obranou, dnes najväčší. Museli sme zmeniť celú obrannú formáciu. Mali sme len dva obrancu a osem ofenzívnych hráčov.Ale ako nám deň zle začal, tým lepšie skončil, “ usmieval sa slovenského kouč.

Práve problémy so skladaním obrany sa podľa neho podpísali pod to, že sa nakoniec nepodarilo postúpiť. ” boli sme v obrane poddimenzované a v Európskej lige sme na to doplatili. Najmä pri chybách v domácom stretnutí s Astrou Giurgiu, “ pripomenul prehru pri absencii stopéra Romana Hubníka. ” To bol ten kľúčový zápas, ktorý rozhodol o nepostupu. To už som vtedy tušil a teraz sa to potvrdilo. Tam sme mali problémy v obrannej fáze a na to sme doplatili, “ dodal Pivarník.