Ronaldo: Rok sme zakončili tým najlepším spôsobom

Hráči Realu Madrid druhýkrát vyhrali majstrovstvá sveta klubov. Vo finále v Jokohame mal ale favorizovaný víťaz Ligy majstrov veľké problémy s domácim nováčikom turnaja Kásima a zvíťazil 4: 2 až vďaka dvom gólom v predĺžení. Hetrikom sa blysol držiteľ Zlatej lopty za tento rok Cristiano Ronaldo.

Japonský šampión do 13. ročníka turnaja vstúpil už v predkole a po troch výhrach prekvapivo došiel do finále. V ňom Kásima dlho vzdorovala aj Realu, ktorý ale predsa len ukázal svoju silu a nadviazal na predvlaňajší triumf.

“Nečakali sme, že budú hrať tak dobre, ale v podobných finálových zápasoch musíte trpieť. Moc sme chceli túto trofej, takže sme zakončili rok tým najlepším spôsobom.Máme veľkú radosť, “ povedal novinárom Ronaldo.

Španielske mužstvo poslal do vedenia v deviatej minúte Benzema po dorážke Modričovy strely. Real mal dlho hru pod kontrolou, ale minútu pred pauzou po zaváhaní obrany vyrovnal krížnou ranou Šibasaki.

Japonský stredopoliar dokonca v 52. minúte otočil skóre, keď sa pretiahol okolo niekoľkých protihráčov a strelou k žrdi prekonal brankára Navasa. Vedenie však kašu dlho nevydržalo. Jamamoto v šestnástke fauloval Vazquez a nariadenú penaltu po hodine hry bezpečne premenil Ronaldo.

Real outsidera zovrel a vytvoril si niekoľko šancí. Domáci ale podržal gólman Sogahata a Ronaldov gól nebol uznaný pre ofsajd. V závere musel zasahovať aj Navas.

Predĺženie patrilo Realu. V 98.minúte Ronaldo skóroval po Benzemovej pasu. Radosť z vyrovnania hlavičkujícímu Suzukimu prekazilo brvno a v 104. minúte definitívne rozhodol strelou pod brvno opäť hviezdny Portugalčan. “Biely balet” vylepšil klubový rekord na 37 súťažných zápasov bez porážky za sebou.

“Odo mňa sa vždy čaká viac. Bol to veľmi šťastný týždeň, vyhral som Zlatú loptu a teraz majstrovstvá sveta klubov. perfektné zakončenie dokonalého roka, “ vyhlásil tridsaťjedenročný Ronaldo, ktorý tento rok ešte ovládol Euro s Portugalskom.

v súboji o tretie miesto kolumbijský tím Atlético Nacional zdolal mexický Club América na penalty 4: 3, keď v normálnej hracej dobe stretnutie skončilo rovnako 2: 2.Za víťaza hral od začiatku bývalý stredopoliar Bohemians 1905 Mosquera a v rozstrele premenil pokutový kop.