Timmy Smith: vzostup, pád a vzostup super tajomnej legendy Super Bowl

Na chvíľku človek na telefóne znie zmätený.

“Ako ste dostali svoje číslo?” Pýta sa Timmy Smith, zabudnutý hrdina Super Bowl XXII. Peyton Paradox: Manning bude Ako najhoršie a najlepšie QB vyhrať Super Bowl Prečítajte si viac Nikto ho nevyzýva takto, nie z modrej, pýta sa na najväčší výkon Super Bowl, ktorý mnohí si nepamätá. Už takmer tri desaťročia chýbal pri verejnom oslave najväčšej futbalovej hry. Jeho 204 ponáhľajúcich dvorov, ktoré San Diego noc zostáva rekordom, a napriek tomu jeho meno sedí ako preklep na vrchole zoznamu. On len zriedka vystupuje. Nikdy nerobí rozhovory.On je sotva spomenutý ako najväčší okamih. Zo všetkých okamžitých hviezd v 50 rokoch Super Bowls, nikto nebol zahalený viac tajomstvom než hráč, ktorý sa prehnal cez Denver Broncos 31. januára 1988. To Ako keby sa odtiaľto nikde nevyskytla Timmy Smithová. Bolo to neznáme späť do Washingtonu a jeho prvý štart vo všetkých miestach – Super Bowl. Väčšina sledovaných ľudí netušila, kto to bol. Ale za jednu pozoruhodnú noc oslnila svet. Stretol sa s prezidentom. Robil ho David Letterman. Od niekoľkých dní od anonymity po legendu. Potom bol preč, vylievaný z NFL len o dva roky neskôr, akoby tam nikdy nebol. Ďalšie prekvapivé hviezdy Super Bowl ako Desmond Howard a David Tyree sa stali každoročnými celebritami. Môžete ich vidieť všade v tomto ročnom období.Niektorým spôsobom sa Smith stratil v ďalekej dobe – poznámka pod čiarou k noci, keď jeho Washingtonský tímový kolega Doug Williams sa stal prvým čiernym chrbtom, ktorý vyhral Super Bowl. Je to skryté odvtedy. “Povedal som mu:” Nikto nikdy neurobil to, čo si urobil, a nikto nevie, že si to urobil, “hovorí Clarence Verdin, jeden z jeho najbližších priateľov na Super Tím pre misy. Teraz po telefóne tón Timmy Smitha rastie mäkký. “” Bol som len požehnaný, povedzme to takto, “hovorí. “Práve som bol na správnom mieste v správny čas.” ​​

Nikdy nebol veľa vo Washingtone. Tréner Joe Gibbs a generálny manažér Bobby Beathard ho vybrali v piatom kole návrhu z roku 1987, aby dali hĺbke tímu.Hral na bránkach a kopoch, občas sa rozhodol prehrať v hrách, ale väčšinou bol tam na tréning – aby poskytol výzvu pre štartovú obranu. Zdá sa, že to tiež rozumie, často tlačí ostatných trénerov, aby hrali čo najviac na zasadnutiach. ”

” Bol zameraný na začiatok roka, veľmi zameraný, “hovorí Verdin, ktorý zdieľa tehla Mestský dom v sezóne so Smithom a tímovým kolegom Reggie Branch vo washingtonskom predmestí Fairfax vo Virgínii. “Timmy by mohol byť niekde inde superstar – bol to tak dobrý.” Ale v play-off bol horný útek Washingtona George Rogers spomalený zraneniami. Gibbs dal loptu viac do výhry v Chicagu a Minnesote a odpovedal 66 a 72 yardov.Gibbsovi stačilo, aby rozhodol, že Smith by mal začať nad Rogersom v Super Bowle. Iba to nepovedal tímu. Facebook Twitter Pinterest Timmy Smith v septembri 1988. Jeho 204 ponáhľajúcich dvorov zostávajú rekordom Super Bowl. Fotografia: Zameranie na šport / Getty Images

Cvičili týždeň Super Bowl, akoby Rogers bol vedúcim späť. Hĺbkový graf mu označil číslo č. 1 a na väčšinu hráčov to, čo Rogers začalo, sa zdalo byť istotou.Na týždenných mediálnych stretnutiach Smith sedel sám, ignoroval, pretože novinári sa zhromažďovali okolo slávnejších hráčov tímu.

Až do konca týždňa, keď asistent trénera Don Breaux zhromaždil bežiace chrbty v miestnosti A povedal: “Ideme začať Timmy.” “Nemohol som spať pred nocou pred zápasom,” spomína si Smith. “Vstal som jeden ráno a len sa prechádzal. Chcel som si predstaviť, čo sa chystá. ”

Ten deň, Gibbs presunul tím z hotela San Diego do odľahlejšieho areálu Lawrence Welk, ktorý dúfal, že odstráni rozptýlenie. Dráhy strediska boli tmavé a prázdne, keď sa Smith prechádzal okolo malých domov a predstavoval si hru, ktorú bude hrať neskôr ten deň. V tichu videl všetko.Ukázal, ako sa pred ním otvárajú veľké otvory, pod jeho nohami lietajú zelené trávniky. Predstavil si obrancov Broncosu v oranžových dresoch, ktorí sa k nemu pozerali, keď sa vyhýbal rukám a prebehol po poli. Videl prázdne noci. Videl, ako stojí v koncovej časti Denveru, hukot davu sa rozprestieral všade okolo neho. Dokonca som si všimol, že som zlomil rekord Marcusa Allena, ktorý sa ironicky podaril pred štyrmi rokmi pred Washingtonom. “” Budem mať to najlepšie z môjho života, “spomína si Smith. Potom sa vrátil do svojej izby, plazil sa do postele a zaspal.

Všetko, čo druhý deň, nemohol čakať na hru. Bol si istý, že to bude veľké. Útočná línia, prezývaná Hogs, dominovala ten rok.Poznal hru a jeho neskorá nočná prechádzka ho naplnila nádejou, že urobí skvelé veci. Bol si taký istý, že bude dobrý, dokonca povedal svojmu bratovi, že ak vyhrala v noci cenu MVP, dal mu auto, ktoré predstavujú víťazovi. Potom začala hra a Všetko sa stalo tak, ako si predstavoval na jeho polnočnej chôdzi. Prasnice otvorili široké, otvorené otvory a on ich preplavil. Vo voľnom priestranstve Broncos prebehol niekoľkokrát a prekonal Denverovu bezplatnú bezpečnosť Tony Lilly, ktorá by nikdy nehral v NFL.Bežal 19 metrov, potom 58 metrov na dotyk, potom ďalších 43 a nakoniec 32 začiatkom štvrtého štvrťroku, aby si nastavil svoje druhé skóre: štyri-yard ponor do koncovej zóny.

“Po On narazil na otvory, zdalo sa, že sa na ďalšiu úroveň, “Branch hovorí.” “Bol to neskutočný pocit,” hovorí Smith. “Sníva o tom už od základnej školy a tak. Vyhrávali sme Super Bowl! Nemohol som tomu veriť – naozaj sa to stalo. “Neskôr v hre, po Smithovi prešiel Allen, George Rogers sa konečne dostal do hry. Mal tri vozíky za 12 metrov a nikdy by sa v NFL nedostal. V San Diego súmraku sa zdalo byť málo pochybnosti, kedy bude Washington pokračovať.Budúcnosťou bol Timmy Smith. A potom to nebolo. “” Čo sa stalo potom? “Pýta sa Smith. “To je dobrá otázka. Neviem, čo sa stalo, človeče. “Možno bol odsúdený na okamih, keď jeho agent volal hlavného manažéra Washingtonu Bobbyho Beatharda niekoľko dní po Super Bowl a požadoval, aby bol najvyššie platený beh V hre. Vtedy boli správy aj vtedy, keď sa tímu cítil, že Smith stratil svoju pozornosť, že stráca príliš veľa času v nočných kluboch vo Washingtone a oslavuje svoju novú slávu. Beathard sa o to pokúsil agentovi Smithovi a Gibbs sa rýchlo uschnul na svoju hviezdu Super Bowl. “Timmy bol zábavný milujúci chlap a chcel sa tešiť. Tak to povedzme, “hovorí pobočka. “To, čo som dostala, bola golfová vec.Chcel by som ísť von a hrať golf každú šancu, ktorú by som mohol. Timmy sa nikdy nedostal do hrania žiadneho golfu. “Facebook Twitter Pinterest Budúcnosť sa zdala byť Timmy Smithovou – ale nikdy to tak nefungovalo. Fotografia: Zameranie na šport / Getty Images

V otvorenom náznaku, ktorý by nikdy nebol povolený v dnešnej mediálnej kultúre, sa v obehu vyskytli správy, že Smith používa kokaín. Opakovane poprel obvinenia a nikdy nebol žiaden dôkaz na podporu tvrdení, ale čím viac sa tento príbeh opakoval, tým viac sa zdalo, že padol s tímom, ktorému pomohol na majstrovstvá. V sezóne 1988 ako vrchol Washingtonu späť, a bežal za viac ako 100 metrov v dvoch z prvých troch tímov. Ale veci sa zmenili. Mágia januárovej noci v San Diegu bola preč.On sa snažil prekonať minulých hráčov tak, ako to urobil v Super Bowl. V polovici sezóny ho Gibbs nahradil Jamieom Morrisom a koncom roka ho tím nechal nechránený v agentúre Plan B a v podstate mu povedal, že už ho nechce.

“Viem, že som robil To najlepšie, čo som mohol, “hovorí Smith. “Neviem, čo urobil tréner Gibbs, aby uviedol Jamieho. A hovorili:” Timmy, staneš sa slobodným agentom. “Bol som rád: wow. Vtedy som šiel do San Diega a odtiaľto bolo všetko z kopca, brácho. ”

Zranenia členku ho nikdy nehrali s nabíjačkami. On šiel do Dallasu v roku 1990, dostal šesť yardov na šesť nesie v úvodnej hre a bol rez.Pokúsil sa o niečo, čo sa nazýva Profesionálna futbalová liga a dokonca dokonca krátko prehral v kanadskej futbalovej ligy, ale pravidlá CFL boli podivné a fit nie je správny.

“Dal som to najlepšie, ale Tri zostupy – to som nemohol urobiť, “hovorí so smiechom. Hráč, ktorý prišiel z ničoho, aby sa stal hviezdou Super Bowl, bol urobený s futbalom na 28. A pre svet, ktorý sledoval Roztrhol sa cez Broncos, bolo to, akoby zmizol. Pracoval na nejakom čase ako osobný tréner v Dallase predtým, ako sa presťahoval do Coloradu, kde sa ujal práce ako poradkyňa v zariadeniach pre mladistvých. Na strane urobil nejaký tréning.

Potom prišiel zatknutý. Dňa 30. septembra 2005 federálni úradníci pre kontrolu dodržiavania predpisov v oblasti boja proti drogám tvrdili, že Smith sa pokúšal predať kokaín tajnému agentovi.On a jeho brat, Chris, boli obvinení z pokusu o distribúciu drog. Zrazu bol znova novinkou. Zvláštny agent DEA, ktorý je zodpovedný, sa chváli vo verejnom vyhlásení a vyhlásil v tlačovej správe: “Timmy Smiths sveta nie sú imúnne voči chamtivosti, ani nie sú imúnne voči tomu, aby boli zodpovední za to, že prispeli k degradácii našich komunít.”

Hráč, ktorý prišiel z ničoho, aby zmizol, znova znova priniesol správy. O niekoľko týždňov neskôr sa obvinil a bol odsúdený na 30 mesiacov väzenia. Nebude vysvetľovať, čo sa stalo inak ako nazvať moment “najhlubšou chybou.”

“Každý, kto sa o ňom chce čítať, to môže čítať na internete,” hovorí. “Je to presne tam.” Na chvíľu sa na chvíľu zastaví.Potom pokračuje.

“Cieľom je…nebol som prvý, kto som si to vybral, a nebudem to posledný,” povedal. “Chlapci robia chyby. Je to všetko o tom, čo robíte po tom. Pokúšate sa prejsť a stať sa produktívnym občanom. Stále musíte byť vzorom. Bola som rozpačitosť s mojimi spoluhráčmi a mojou rodinou. Som oveľa lepšia osoba, ktorá to prekonala. Musíte ju postaviť späť. “” Rozhodol som sa čeliť mojim problémom tým, že som vyšiel na verejnosti a povedal: “Nemám čo skrývať.” “Za posledných osem rokov , Timmy Smith pracoval v ropných poliach. Každé pár týždňov balí vrece, nechá svoju ženu vo svojom dome mimo Denvera a cestuje do obrovských miest na pláňach Texasu a Nového Mexika. Zostáva niekoľko dní.Jeho zamestnávateľ je energetická spoločnosť, ktorá ho vysiela na prácu s menšími vrtnými spoločnosťami. Pracujú v takzvanom “spätnom toku” – extrahujú nadbytočnú tekutinu z vrtov.

Práca je ťažká. Zimné dni sú chladné a letá horúce. Môže to byť osamelá existencia, ktorá je tak dlho preč, ale plat je slušná a práca je stabilná. “Snažím sa držať hlavu nad vodou,” hovorí.

/ />

On mohol byť zlomený jeho zatknutím, ale on odmieta sťažovať.Pre svojich priateľov z tímu Super Bowl je stále rovnaký šťastný, smiať sa hlasom po telefóne, žartovne volá Rogers “Second String” a škádza Williamsovi o hre MVP, ktorá šla k quarterbackovi a nie k nemu.

“Čo sa mi páči, je, že má vysokého ducha, človeče,” hovorí Verdin, ktorý teraz žije v New Orleans. “Nikdy sa nezmáhal. K dispozícii sú tu ľudia, ktorí by prešli cez to, čo prešiel, že by zasiahli skalné dno. Zavolal mi niekoľkokrát z väzenia a povedal: “Urobil som chybu.” Bol pozitívny.Povedal som: “Kámo, ako si zostávaš taký pozitívny?”

“To je dôvod, prečo som na ňu taký pyšný.”

Ropné polia vedia, kto je, že si uvedomujú, že muž, ktorý pracuje vedľa nich na neúrodnom teréne, bol kedysi jednou z najväčších hviezd najväčšej futbalovej hry. Možno, že niektorí z nich si v noci sledovali hlavné body Washingtonovho víťazstva, možno ho dokonca videli, že sa pred Lettermanom otáča futbal a počúva vtip o úlohe Smitha vo Washingtone, “kde hráš iba jednu hru ročne. Nie je to zlý koncert “. Chlapci robia chyby. Je to všetko o tom, čo robíte po tom Timmy Smith

V nedeľu v Super Bowl ide do miestneho baru, ktorý sa pozrie na hru. Robí to, či je doma alebo v nejakom stratení mestskom meste. Hovorí, že tam ľudia vedia, kto je.Nepochybne, keď sa ľudia v bare dozvedia, že sú v prítomnosti hviezdy Super Bowl, držiteľa jedného z najväčších záznamov hry, budú mať otázky. Aké to bolo? Ako to bolo?

Pred niekoľkými rokmi sa Verdin začal pýtať Smitha na záznam. Premýšľali o tom, kto by to mohol predstihnúť, ak niekto, až kým nakoniec Smith nebude pozerať na neho.

“Nechcem, aby niekto prekonal rekord,” povedal. . Môžete ísť do hrobu s takouto hru, “odpovedal Verdin.

Každý krát za chvíľu Smith hovorí, že uvidí niečo v televízii o skvelých momentoch Super Bowl a uvidí sám seba Skákajúceho cez pole v San Diegu, jeho bielym trikom s treskou č.36, keď prerezával hráčov Broncos. Je prekvapený, že jeho výkon sa nikdy viac nezabúda.Je to už 27 rokov a nikto sa nedokončil. Ďalšie, slávnejšie, bežiace chrbty sa oslavujú napriek tomu, že majú menšie hry. Jeho nahrávka sa stala anomáliou navždy pretiahnutou podmienkami: “Snaží sa to hrať v televízii a povedať:” Ach, bolo to No7 alebo No8 [najlepší výkon], “hovorí . “Ale kto iný bežal za 204 metrov? Snažia sa povedať, že to bola náhoda. OK, možno to bolo prekážka. Ale stalo sa to. “A to postačuje pre muža, ktorý prišiel z ničoho, aby sa zdvihol a padol a znova sa znova vrátil .