V budúcej sezóne budem hráčom Sevilly, hlási Aspas

Iago Aspas sa chystá vyriešiť otázku svojho zamestnávateľa pre budúcu sezónu. Španielsky útočník pred dvoma rokmi prestúpil zo Celta Vigo do Liverpoolu a na Anfield Road sa nedokázal presadiť. Vlani sa preto vrátil do Španielska, na hosťovanie zamieril do Sevilly a farby tohto klubu hodlá obhajovať aj naďalej, hoci nepatrí do základnej zostavy…

“Prišiel som na hosťovanie s opciou na trvalý prestup. a v budúcej sezóne budem hráčom Sevilly. v nadchádzajúcich dňoch alebo po sezóne si sadnem s vedením a všetko preberieme. Ale je to otvorené tajomstvo, o ktorom všetci vedeli, v lete bude zaplatená prestupová suma.V Seville som veľmi spokojný, prijali ma s otvorenou náručou a dúfam, že tu budem pôsobiť ešte niekoľko rokov, “ nechal sa počuť Aspas.

Aspas zažil skvelú sezónu 2011/2012, v ktorej v drese Celta Vigo nastrieľal 24 ligových gólov, o rok neskôr za neho potom Liverpool zaplatil deväť miliónov eur. a hráč mu túto dôveru nedokázal splatiť, Aspas sa len veľa zložito presadzoval do zostavy manažéra Brendana Rodgersa a nakoniec naskočil iba ku štrnástich zápasom Premier League.

“Od odchode z Liverpoolu som s Rodgersom nehovoril, ale po dobu môjho pôsobenia v Anglicku sa ku mne správal veľmi dobre. Nedostal som toľko priestoru, koľko by som chcel, preto som sa rozhodol odísť do Sevilly.Návrat do Liverpoolu je v tejto chvíli zložitou záležitosťou, ako som povedal, chystám sa zostať niekoľko rokov v Seville, “ pokračoval.

Aspas zatiaľ po individuálnej stránke nemôže byť spokojný ani so svojím pôsobením v Andalúzii . Štarty zbiera predovšetkým ako striedajúci hráč, jednotkou v útoku pre trénera Unai Emeryho je Carlos Bacca, druhú voľbu potom predstavuje Kevin Gameiro.

“Sezona z pohľadu tímu je veľmi dobrá, sme takmer vo finále Európskej ligy a bojujeme o štvrté miesto v La Lige. Čo sa týka individuálne stránky, tak keď išlo všetko podľa mojich predstáv, hral som, potom som sa zranil a bol mesiac mimo hry. Je to ťažké, tréner takmer celú sezónu hrá na jedného útočníka a Bacca s Gameiro nastrieľali veľa gólov.Ja dostávam väčšinu zo zvyšku času, hrám dobre, ale to platí aj o mojich konkurentoch, “ zakončuje Aspas.