Výstava Muhammada Aliho dúfa, že bude lákať boxovú ikonu na návštevu v Londýne

Organizátori výstavy Muhammad Ali v londýnskej O2 tvrdia, že dúfajú, že 74-ročný bývalý šampión s ťažkými hmotnosťami bude môcť zaplatiť návštevu toho, čo by mohlo byť jeho poslednou cestou do zahraničia.

Podrobnosti boli uverejnené v utorok o šesťmesačnej výstave rozprávajúcej o príbehu Aliho mimoriadneho života v ringu a mimo neho.

“Viem, že chce prísť a dúfam, že to urobí,” povedal jeho priateľ A výstava spolu-kurátor Davis Miller. “Videl som ho minulý september a vyzeral prekvapujúco dobre. Dostal asi 30 libier a vyzeral ako Mohamed Ali. Bol hravý, hrával s deťmi, robil magické triky a bol veľmi bdelý a žartoval. “

Výstava sleduje úspech podobnej show Elvise Presleyho na tom istom mieste.Jeho zbierka pamätihodností z Gracelandu, z ktorých niektoré opustila USA prvýkrát, prilákala viac ako 200 000 návštevníkov. Facebook Twitter Pinterest Davis Miller a Muhammad Ali. Fotografia: Z knihy Approaching Ali od Davisa Millera Jedna z prvých vecí, ktoré návštevníci show Ali uvidia, je interaktívny plnohodnotný box boxu, ktorý ukazuje jeho pozoruhodnú pracovnú etiku a herné meniace sa techniky boxu.Tam bude nikdy predtým videný video záznam, fotografie a viac ako 100 artefaktov, vrátane medailí, šampiónov prsteňov a rukavíc. Miller je tiež na pokraji sledovania Aliovu tažnú kartu ako súčasť miestnosti, ktorá Bude rozprávať o príbehu svojho útočiska s úradmi v roku 1967, keď odmietol slúžiť v americkej armáde s nezabudnuteľnými slovami: “Človeče, nemám s nimi Vietcong žiadnu hádku.”

Miller povedal: “Chceme, aby každý návštevník odišiel, cítil, že strávil čas v spoločnosti a stal sa priateľom s týmto jedinečným a mimoriadnym mužom.” Nemyslím, že sa niečo urobilo celkom Ako to. Nebude to skúsenosť múzea, chceme, aby sa zamračila a kôry ľuďom rovnako ako Ali.Chceme, aby sa ľudia smiavali a plakali a dúfam, že to môžeme vytiahnuť. “Facebook Twitter Pinterest Ali a druhá manželka Khalilah Ali. Fotografia: Od knihy Milujem Davida Millera Miller je najpredávanejším autorom štyroch kníh o Ali, ktoré zahŕňajú Tao Muhammada Aliho a My Dinner with Ali.

Pripomenul, že je “Chudobný, zlý, depresívny, smutný 11-ročný chlapec v Severnej Karolíne, ktorého matka práve umrela”, keď prvýkrát videl Aliho na malej čiernej a bielej televízii.

Ali s istotou vyhlásil ” Som mladý, som pekný, som rýchly, som pekná, nemôžem sa poraziť “predtým, ako sa bojoval so Sonny Listonom a mladý Miller bol zahnutý. “Zdalo sa mi to…cítil som sa, ako by prešiel mnou slávny vlak.” Trojnásobný svetový šampión Mohameda Aliho od roku 1978.Fotografia: Z knihy Priblíženie Ali od Davisa Millera Keď bol Miller 16 rokov, bol 4 stopový, vážil 63 libier a jeho prezývka bola “plod”, ale to ho nezastavilo v pokuse napodobňovať svojho hrdinu: “Vnútorne som sa snažil byť Ali.Naučila som sa robiť hroznú napodobeninu, mohla som tancovať v smere hodinových ručičiek a proti smeru hodinových ručičiek a hádzalať údery, ktoré vyzerali podobne, aj keď by boli úplne neúčinné. “Miller a milióny ďalších Ali bol Hrdina, “zdroj útechy v bezútešnom živote”. Medzi exponáty budú školské správy z detstva Aliho v Louisville, Kentucky, pochodeň a účasť medailí z olympijských hier v Ríme v roku 1960, kde Ali, pod Jeho rodné meno Cassius Clay, získal zlato v ľahkej triede ťažkej váhy a zlaté boxerské rukavice podpísané Aliom, ktoré dostal Presley v roku 1973.Miller povedal, že zhromažďovanie artefaktov bolo zložité, pretože Ali dalo toľko jeho osobných vecí. Ali bol diagnostikovaný s Parkinsonovou chorobou v roku 1984 a jeho zdravie stúpalo a klesalo v posledných rokoch, ale Miller povedal Aliovi naozaj Chcel prísť – najmä kvôli svojej láske k Veľkej Británii. “To je dôvod, prečo má v úmysle prísť. Ak sa táto výstava deje v Sydney alebo v Vancouveri alebo v Berlíne alebo v Montreale alebo v Paríži, nemyslím si, že Ali so zdravím by dokonca zvážil príchod. “Ali Lonnieová povedala, že sú” veľmi nadšení ” Byť “súčasťou projektu, ktorý spojuje Mohameda s celou novou generáciou fanúšikov. O2 urobil neuveriteľnú prácu s Mohamed Aliho centra, aby zdieľal Mohamedovo dedičstvo a ideály s divákmi po celom svete. “