We śnie spędzamy wystarczająco dużo czasu

We śnie spędzamy wystarczająco dużo czasu. Dlatego do organizacji dobrego i zdrowego snu należy traktować z maksymalną dozą uwagi. Pochodzić tylko ze względów ekonomicznych lub rzucają się na to, że wizualnie najbardziej lubi, przy wyborze miejsca do spania bardzo nieracjonalnie. Tym bardziej, gdy chodzi o dziecięcym śnie.

Rozwiązując postawiony jest problem, większość rodziców zawsze do czynienia z jednym i tym problemem: dziecięce, sofy i łóżka nadal znajdują się w opozycji. Do tej pory nie znaleziono rozwiązanie, czego należy dać pierwszeństwo. Kiedy i przed tobą stanął podobne pytanie, należy wziąć pod uwagę dwa podstawowe kryteria, które pomogą ci znaleźć klucz do problemu:

– zdrowie i bezpieczeństwo dziecka;

– metry kwadratowe, którymi dysponujesz.

Z pewnością każdy lekarz powie, że się do rosnącego dziecka organizmowi więcej jest właśnie łóżeczko. Tutaj łączą się dwa czynniki: psychologiczny i fizjologiczny. Po pierwsze, samo pojęcie “łóżko” skłania do niczego innego, jak do snu. Wyłącznie na poziomie percepcji zasnąć wygodniej i szybciej właśnie na łóżko dla dziecka, szczególnie dotyczy to dzieci, które mają tendencję do często odczuwać niepokój i strach. Co do fizjologii, to wszystko jest oczywiste: jednolita powierzchnia bez spoin i łączeń nie pozwala odkształcać plecach dziecka i utrzymuje ją we właściwej pozycji. Ponadto, materac z łóżka, w przypadku, gdy uległ można w każdej chwili zmienić. Działanie to jest przydatne i z tych względów, że z czasem, tak czy inaczej, w materacu gromadzą się różne mikroorganizmy, które mogą spowodować u malucha alergię lub reakcje zapalne.

Bez względu na wszystkie wymienione zalety łóżek, coraz większy popyt w sklepach meblowych są dziecięce, sofy. Jest to w pełni uzasadnione z punktu widzenia ich funkcjonalności. Podczas gdy łóżko służy wyłącznie zgodnie z przeznaczeniem, sofa jest “miejscem do lądowania” jak w czasie snu, jak i w dzień. A co najważniejsze – pozwala znacznie zaoszczędzić miejsce. Nastoletni łóżka i łóżeczka dziecięce tradycyjnie różnią się gabarytami, które pasują nie w każdym pokoju. Sofy, wręcz przeciwnie, różnorodność ich form i typów (, clamshell, akordeon itp.) pozwalają modelować przestrzeń pokoju dziecięcego, jak chcesz. Częściowo rozwiązany i pytanie styków i szwów rozkładane sofy dla dzieci: dziś większość producentów wybierają takie formy transformacji, gdy istnieje możliwość zorganizowania pojedyncze miejsca do spania. Że nadal niezmiennie – nie ma możliwości zmienić materac.


To chyba jedyna wada beczułkę tego miodu.

Jakie rozwiązanie przyjąć w końcu? Sofa lub łóżko? Bardzo indywidualnie, tylko po rozważeniu wszystkich za i przeciw można dojść do racjonalnego odpowiedzi. Na razie główny wniosek: nie rzucać się na głęboką wodę z głową i nie tracić rozum w postaci komplety do pokoi dziecięcych.

Partnerem i sponsorem wpisu jest Banaby – wszystko dla dziecka oferujący największy wybór mebli do pokoju dziecięcego