Zdravotné problémy Nývltová. Bojujem s vážnou chorobou, hovorí lyžiarka

Najlepšia česká bežkyňa na lyžiach posledných sezón Eva Vrabcová-Nývltová odstúpila z úvodnej série pretekov Svetového pohára vo fínskej Ruky kvôli vážnym zdravotným problémom. Po návrate ihneď nastúpi do nemocnice v Brne, kde sa začne liečiť.

“Je na čase priznať, že už rok bojujem s pomerne vážnou chorobou.Teraz sa k tomu pridala normálnej viróza na príprave v Gällivare, a keď som ju prekonala, prišli žalúdočné problémy, “uviedla Vrabcová-Nývltová, ktorá skončila v piatkovom šprinte úvodnej minitour v Ruky na sedemdesiatdeväť mieste.

V Ruky nebude ďalej pokračovať predovšetkým kvôli pretrvávajúcim problémom s metabolizmom, ktoré ju trápia už dlhšiu dobu. “Vlečie sa to už rok a tým, že sa to teraz skombinovalo do troch rôznych chorôb, tak som sa rozhodla, že je potrebné tu zásadný z nich riešiť. Preto nastupujem do Brna do nemocnice a verím, že sa čo najskôr vrátim späť v plnej sile! “Sľubuje Vrabcová-Nývltová.

Vrabcová-Nývltová patrí v posledných sezónach k najlepším českým lyžiarom.Na olympiáde v Soči skončila piata na korčuliarskej tridsiatke a jedenásta vo Skiatlon. Na tohtoročných majstrovstvách sveta vo Falune skončila na klasickej tridsiatke deviatej. V minulej sezóne bola tiež šiesta na Tour de Ski. Teraz však je však pre ňu lyžovanie vzdialené.

“Dnes večer sa vraciam do Českej republiky a rovno prechádzam do brnenskej nemocnice. V túto chvíľu neviem, na ako dlho liečba bude, však budem bojovať zo všetkých síl! “Odkázala česká reprezentantka z Fínska.

Na piatkovej správu Vrabcová-Nývltová reagovalo na facebooku mnoho ľudí a medzi nimi nejrázněji česká rodáčka Kateřina smutná reprezentujúci v behu na lyžiach Rakúsko.

“Prebuď sa!Ty si predovšetkým anorektička a nepočúvaš ľudí od lyžovania, ktorí ťa upozorňujú, že s chudnutím zaobchádzaš ďaleko, “napísala Smutná a dodala:” Poznám Evu skoro 20 rokov a myslím, že ako kolegyne od lyžovania si to k nej môžem dovoliť. “

V dnešnom závode na päť kilometrov korčuľovaním bodovala dvadsiatym miestom dvadsaťdvaročná Petra Nováková a zašla tak svoj tretí najlepší výsledok kariéry.

“Skate je moja obľúbenejšia technika, oproti včerajšku som veľa spokojná!” radovala sa 22-ročná pretekárka po pretekoch. Muži bohužiaľ na body nedosiahli, najlepšie z českého kvarteta Martin Akosi na tridsiatu priečku stratil dve desatiny sekundy.