Zlín nezastavili ani zdravotné problémy, Hradec porazil 2: 0

Zlínští v 8. kole prvej ligy vyhrali 2: 0 nad Hradcom Králové a naďalej drží neporaziteľnosť aj prvé miesto v tabuľke, kde majú náskok jedného bodu na Mladú Boleslav. Duel hraný práve v Mladej Boleslavi, kde má Hradec azyl kvôli rekonštrukcii štadióna, rozhodol vo 37. minúte Dame Diop. V poslednej minúte zvýšil po brejku Vukadin Vukadinovic. Zlín tak v lige bodoval po deviaty raz za sebou.

Zlín urobil v zostave zmeny oproti poslednému zápasu so Spartou. Do hry sa vrátil uzdravený Pazdera a po treste Hájek. Znovu však potvrdil svoju veľmi dobrú formu.

“Dnes to pre nás ale bolo ťažké stretnutie. Mali sme v týždni určité zdravotné problémy, dokonca niektorí hráči nemohli prísť na stretnutie, niektoré sme priviezli až v deň stretnutia.Aj cez to sme chceli zápas odohrať a nie ho odkladať. Mužstvo je momentálne v ťahu a potrebuje hrať. Nakoniec to pre nás bolo dobré, “ povedal tréner Zlína Bohumil Páník.

Prvý polčas bol herne pomerne vyrovnaný. Hralo sa predovšetkým v strede ihriska. Avšak už v 27. minúte bol tréner hostí Páník nútený meniť zostavu svojho tímu. Na nosidlách ihrisko opustil Živulič, ktorý má podľa prvých informácií zlomenú kosť v priehlavku a bude chýbať niekoľko týždňov.

Ku koncu prvého polčasu si Zlín vypracoval dve gólovej príležitosti. prvý z nich zakončil harb do brvna a následnú dorážku diop chytil gólman Ottmar. Druhá šanca hostí už však gólom skončila.

Kopečný potiahol loptu, ktorý sa k nemu vrátil, následne poslal pred bránku strieľaný center.Lopta prešiel až na zadnú tyč, kde ho zblízka doklepol do odkrytej bránky Diop. A keď v poslednej minúte prvej časti vychytal hlavičku Žondry gólman Dostál, tak sa odchádzalo do kabín za stavu 0: 1.

Do druhého polčasu nastúpil Hradec aktívnejšie. Všetku snahu vložil do útoku, čím sa v obrane tvoril priestor pre Zlín. Všetky strelecké pokusy hostí však skrachovali na brankári Ottmar alebo hradeckej obrane. Na druhej strane ihriska neskončila gólom šance Žondry a aj strela Martana skončila tesne vedľa pravej tyče. Brankár Dostál potom výborne vychytal Pázler.

“Dnes hrali s veľmi kvalitným súperom, ktorý nie je náhodou na čele ligy. Majú zaujímavé mužstvo ako pohybovo, tak futbalovo.Tí chlapci vedia kopať, naozaj je tento tím veľmi dobrý a nie je to náhoda, “ chválil Zlín tréner Hradca Bohuslav Pilný. ” Ale dovolím si tvrdiť, že do 88. minúty, než padol druhý gól, sme siahali po bode. Bohužiaľ sme gól na 1: 1 nedali, “ dodal.

V závere stretnutia Hradec Králové tlačil a snažil sa o vyrovnanie, avšak bohužiaľ pre domáce udreli hráči hostí. Diop skvelú prihrávkou vyslal do úniku Vukadin Vukadinovic, ktorý zakončil presne a strelou k prednej žrdi rozvlnil sieť Ottmarovy bránky.

“aj preto sme sem Vukadinovic priviezli až dnes tesne pred zápasom, čo sa nakoniec ukázalo ako správne rozhodnutie. Dovtedy ležal v posteli, ale sám hráč povedal, že sa cíti dobre a odohrá časť zápasu.Tak sme ho na časť hry na ihrisko pustili a on druhým gólom dohral dnešnej zápase, “ dodal Páník.